Smartfon i etui dla biznesmena

Telefon dla biznesmena to nie tylko gadżet, to też mobilne biuro i element, który jest częścią składową wizerunku i odbioru przez potencjalnych kontrahentów. Jak więc wybrać odpowiedni model godny szefa i prezesa?

 


Jakiś czas temu w tekście Etui w służbie marketingu wspominaliśmy, że etui z firmowym logo może dodatnio wpłynąć na spójność i identyfikację wizualną firmy, co przekłada się na jej wizerunek w oczach klienta. Innym bardzo ważnym elementem tej marketingowo-PR układanki jest szef, właściciel przedsiębiorstwa. To on najczęściej spotyka się z ważnymi kontrahentami, to on negocjuje umowy, reprezentuje firmę na zewnątrz. W tej sytuacji dla wielu potencjalnych odbiorców firma=szef, dlatego warto, by przez swój wizerunek uosabiał on profesjonalizm, rzetelność i jakość. Ważny jest nie tylko wygląd i ubiór, ale i dodatki, w tym telefon.

Telefon dla biznesmena

Jaki telefon powinien mieć biznesmen? Odpowiedź: odpowiedni do funkcji i pozycji. Warto zastanowić się nad flagowcem lub modelem co najmniej ze średnio-wyższej półki. Smartfon taki ma bowiem posiadać kilka ważnych cech:

  • Bateria

Po pierwsze i najważniejsze, smartfon ma zapewnić kontakt telefoniczny i mailowy z prezesem/kierownikiem/biznesmenem.  Oznacza to, że model musi cechować się bardzo dobrą anteną, tak by zawsze był zasięg. Ważna jest też jakość mikrofonu, głośnika i redukcja szumów otoczenia. Wszystko po to, by można było spokojnie prowadzić rozmowy, nawet gdy w okolicy panuje hałas. Kolejnym elementem składowym jest bateria. Ta musi posiadać dużą pojemność najlepiej powyżej 4500 mAh. Zasada jest prosta, im dłużej tym lepiej, jednak absolutne minimum to dwa dni użytkowania, podczas których będziemy dzwonić i korzystać z internetu.

  • Podzespoły

Kolejnym ważnym elementem smartfona są podzespoły. Te powinny zapewnić szybkie i płynne działanie, nawet w przypadku uruchomienia kilku aplikacji jednocześnie. Warto zaznaczyć, że oprócz standardowego przeglądania internetu, procesor, układ graficzny i RAM muszą poradzić sobie z dużymi plikami PDF, TIFF czy PNG.

Z drugiej jednak strony należy pamiętać o tym, że im wyższe parametry urządzenia tym wyższe zapotrzebowanie na energię i tym krótszy czas pracy, dlatego też nie ma sensu kupować „potwora” wydajności, skoro nie wytrzyma on nawet jednego dnia na pełnej baterii.

  • Oprogramowanie

Większość telefonów działa na systemie Android lub iOS. To one zagarnęły dla siebie praktycznie cały rynek. Korzystając jednak z nich warto stale sprawdzać, czy nie ma nowych wersji, łatek poprawiających system operacyjny. Wszystko to ze względów bezpieczeństwa. W telefonie mogą znajdować się dane wrażliwe, których kradzież, z powodu luk w oprogramowaniu czasem okazuje się tragiczna w skutkach. Z tego też względu nie należy instalować na smartfonie aplikacji od nieznanych twórców, bo mogą one przenosić niebezpieczne wirusy lub tworzyć luki w oprogramowaniu, przez którą mogą włamać się na nasz telefon niepożądane osoby.

  • Wygląd

Jak powinien wyglądać telefon dla biznesmena? Tutaj największe znaczenie mają predyspozycje osoby, która będzie z niego korzystać. Warto jednak pamiętać o tym, że niezależnie jaki model wybierzemy, musi on być reprezentatywny. Jeśli nie prowadzimy firmy, która może pozwolić sobie na ekstrawagancję, wybierzmy model w stonowanych klasycznych kolorach: bieli, czerni, ewentualnie błękitu/granatu. Zdecydowanie odradzamy wszelkiego rodzaju jaskrawe kolorystyki lub dziwne, fikuśne modele. Telefon ten powinien być schludny i zadbany. Pod żadnym pozorem nie powinien posiadać rozbitej szyby lub mocno widocznych rys, pęknięć na obudowie.

Etui na telefon

Aby uchronić telefon przed rysami i pęknięciami, warto zastanowić się nad odpowiednim etui. Podobnie jednak, jak w przypadku telefonu, wybór ten powinien być rozważny i przemyślany, tym bardziej, że to właśnie etui często będzie bardziej eksponowane niż sam telefon.

Z tego względu warto od razu zrezygnować z jaskrawych fikuśnych etui na rzecz klasyki. Jeśli prowadzimy standardową działalność i zależy nam na prestiżu, mamy do wyboru praktycznie tylko dwa modele etui: futerałowe, wykonane ze skóry lub ekoskóry i smukłe cienkie, ale wytrzymałe „plecki” typu carbon.

Zwykle w skórzanym etui po jego wewnętrznej stronie mamy miejsce na kartę. Warto w nich umieścić jedną lub dwie swoje wizytówki. Resztę powinniśmy nosić w wizytowniku. Niemniej w sytuacji, gdy go zapomnimy, zapas ukryty w telefonie może okazać się niezastąpiony. Miejsce to przyda się też, gdy to my otrzymamy wizytówkę. Dużo lepiej wygląda bowiem, jak otrzymaną wizytówkę uszanujemy i schowamy w widocznym, łatwo dostępnym miejscu, niż gdy umieścimy ją np. między dziesiątką innych w portfelu.

A może bez etui?

Na koniec warto też zastanowić się nad korzystaniem ze smartfona bez żadnego pokrowca. Czy polecamy? Raczej nie. Wszelkie rysy i zadrapania będą bowiem świadczyć na naszą niekorzyść, pokazując, że nie potrafimy zadbać o swój telefon.

Warto też zastanowić się, czy idąc na spotkanie, nasz rozmówca nie potraktuje obnoszenia się z nowym, błyszczącym smartfonem jako przejawu naszego snobizmu i niesmacznego chwalenia się gadżetami. Jeśli istnieje takie podejrzenie, warto jednak „ubrać” telefon w etui.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *