Prawdopodobnie najlepsze etui dla Galaxy S8

Galaxy S8 to najnowszy flagowiec Samsunga. Świetne wykonanie, doskonałe parametry techniczne, genialny aparat i niestety wysoka cena… za którą można kupić używany samochód. Telefon, który w wielu sklepach kosztuje prawie 4000 zł potrzebuje odpowiedniej ochrony. Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam, naszym zdaniem najlepsze etui na telefon Galaxy S8.

 

Ochrona to nie wszystko

Każdy, kto zainwestował duże pieniądze w zakup jakiegokolwiek nowego flagowca staje przed poważnym dylematem. Zanim zadbamy o bezpieczeństwo sprzętu, chcemy sprawdzić możliwości oraz maksymalnie przetestować. Obojętnie, czy będzie to telefon, komputer czy samochód. Gdzieś z tyłu głowy pojawia się jednak obawa, by go nie uszkodzić. Dlatego też nowy telefon delikatnie kładziemy nawet na stertę poduszek, a aby zaparkować nowy samochód szukamy miejsc szerszych niż zwykle. Niestety takie sytuacje prowadzą czasem do śmiesznych paradoksów, np. ludzie korzystają z nowego auta tylko przy idealnej pogodzie i poruszają się tylko najlepszej jakości drogami.
Ze smartfonami jest dość podobnie. Chcemy je chronić, dlatego nie rzucamy nimi, dbamy o nie, ale kupowanie pancernego etui, które waży trzy razy tyle, co sam telefon i jest od niego dwa razy większe mija się z celem. To tak jakby kupić samochód sportowy i nie jeździć nim więcej niż 30 km/h. Można? Można, ale jaka jest przyjemność korzystania z takiego rozwiązania?

Złudna nadzieja…

Na drugim końcu „paranoi bezpieczeństwa” jest podeście mówiące: przecież nic nie może się stać. Jestem dobrym kierowcą, jeżdżę przepisowo; przecież potrafię utrzymać telefon w ręce, nie rzucam komórką na prawo i lewo. Niestety, jak pokazują wypadki drogowe i naprawy serwisowe, uszkodzenie i utrata naszego mienia to dość częsty przypadek, a czasem wina innych. Na większość sytuacji po prostu nie mamy żadnego wpływu, lepiej więc zabezpieczyć w jakiś sposób swój telefon i zrobić to lepiej, niż tylko ubrać go w skarpetkę.

Rozsądny kompromis

Tworząc ten artykuł przeanalizowaliśmy wiele modeli pokrowców. Zaczynając od tych pancernych, podwajających wielkość telefonu i jego wagę, kończąc na tych materiałowych w formie skarpetek, które nic nie ważą, ale też nie dają praktycznie żadnej ochrony.

W przypadku tych pierwszych etui, zdarzały się modele wytrzymujące nawet najechanie samochodem, ale wzrost wagi i gabarytów sprawiał, że samo korzystanie z telefonu robiło się po prostu niewygodne. Skarpetki zaś zapewniały minimalną ochronę. Grot damskiego pilniczka potrafił przedostać się przez materiał, a w przypadku upadku telefonu podczas korzystania z niego, urządzenie nie było chronione, tak jak tego oczekiwaliśmy.

Szukając wiec najlepszego możliwego rozwiązania postawiliśmy na kompromis pomiędzy bezpieczeństwem naszego Samsunga Galaxy S8 Plus, a wygodą użytkowania. Łącząc te dwie zmienne wytypowaliśmy trzy typy pokrowców: „plecki”, „portfele” i case’y typu carbon. Wszystkie łączą, naszym zdaniem, wygodę z bezpieczeństwem urządzenia.

Zwycięzca może być tylko jeden, miejsca 3 i 2

W tytule tego artykułu pisaliśmy o najlepszym etui, a nie najlepszych. Dlatego z wymienionej wcześniej trójki należy wskazać ten jeden.

Dlatego też 3 miejsce zajmuje etui z klapką. Jest poręczne, lekkie i eleganckie. Do tego chroni plecy, przód i boki urządzenia. Sama klapka potrafi być bardzo denerwującym elementem pokrowca, trzeba ją bowiem za każdym razem otwierać, by móc skorzystać z telefonu.
Drugie miejsce zajmują popularne silikonowe „plecki”. Pokrowiec ten jest bardzo lekki, dobrze chroni tył i boki telefonu. Ponadto, dzięki fakturowaniu boków często polepsza chwyt smartfona. Na duży plus można zaliczyć też ogromne możliwości personalizacji etui, czyli umieszczenia własnych grafik.

I miejsce w rankingu najlepszych etui na smartfon

Na pierwszym miejscu umieściliśmy etui typu carbon. Swoją pozycję zawdzięcza rozwojowemu podejściu do klasycznych „plecków”. Silikon lub zwykłą gumę zastąpiono w nim nowoczesnym tworzywem TPU, które jest odporne na smary, tłuszcze i zachlapania. Ponadto, wykazuje niską podatność na ścieralność. Tworzywo TPU w etui typu carbon zostało dodatkowo wzmocnione w newralgicznych miejscach poliwęglanem, dlatego też etui to jest lekkie, wytrzymałe, doskonale przylega do telefonu, nie przepuszczając brudu pomiędzy obudowę, a pokrowiec. Dodatkowo, cała struktura jest na tyle elastyczna, że pochłania i rozprasza część siły ewentualnego upadku.

Na plus można też zaliczyć wygląd przypominający czarną, szczotkowaną stal. Rozwiązanie to doskonale łączy się z nowoczesnym designem smartfona Samsung Galaxy S8.

Reasumując, pokrowce typu carbon są lekkie, wygodne i na tyle wytrzymałe, by ochronić nasz telefon podczas codziennego użytkowania. Ponadto, cechują się bardzo rozsądną ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *