Jesienno-zimowe akcesoria dla smartfona

Jesień już w pełni, dni stają się coraz krótsze, temperatury zauważalnie już spadają. Padający deszcz coraz częściej zamienia się w śnieg. Jak przygotować siebie i swój telefon na jesienne słoty i nadchodzącą zimę?

 

Telefony są ciepłolubne

Smartfon, tak jak większość z nas, jest ciepłolubny. Wydawać by się mogło, że telefon jest odporny na niskie temperatury. Nie może przecież złapać grypy ani kataru. Nic jednak bardziej mylnego. Owszem smartfon nie zachoruje, niemniej jedna niskie temperatury dość znacznie wpływają na jego działanie. Temperatura poniżej -10 stopni Celsjusza może dać się we znaki wyświetlaczom ciekłokrystalicznym. Mogą zacząć pojawiać się na nich smugi, a ekrany przestaną reagować na nasz dotyk. Niskie temperatury dość mocno odczuje też bateria, której pojemność może ulec drastycznemu zmniejszeniu. Wielu producentów podaje zatem w kartach swoich produktu zakres temperatur w których urządzenia mogą pracować. Dla przykładu, w przypadku niektórych iPhone’nów, minimalna sugerowana temperatura pracy to zero stopni Celsiusa.
Szybko rozładowująca się bateria i niedziałający ekran to jednak nie największe niebezpieczeństwo czekające na smartfon. Niskie temperatury powodują, że materiały, z których wykonane jest urządzenie stają się dużo twardsze, a co za tym idzie dużo bardziej kruche i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też przy niskich temperaturach, nawet niepozorny upadek może uszkodzić nasz smartfon.

 

Ciepłe „ubranko” dla naszego smartfonu

Jak zabezpieczyć się przed opisanym w powyższym akapicie problemem. Najlepiej zamieszkać gdzieś, gdzie przez cały rok temperatura nie spada poniżej 15 stopni Celsiusa i panuje umiarkowana wilgotność. Jeśli jednak nie mamy takich możliwości warto ubrać nasz telefon. Nie zakładajmy jednak na niego skarpetek ani szalika. Wystarczy zwykłe etui, takie jakie możecie znaleźć w naszym sklepie. Tworzywo sztuczne TPU jest bowiem bardzo dobrym izolatorem termicznym. Potrafi on utrzymać temperaturę pracujących podzespołów naszego smartfonu wewnątrz urządzenia, dzięki czemu smartfon nie jest tak narażony na niskie temperatury. Ponadto etui chroni obudowę przez uszkodzeniami mechanicznymi.

 

„Jedzonko” na zimę

W niskich temperaturach bateria w naszym smartfonie potrafi rozładować się dużo szybciej niż zwykle. Wychodząc gdzieś warto o tym pamiętać, zabierając ze sobą powerbank. To niewielkie urządzenie to nic innego jak mały akumulator, z którego spokojnie możemy naładować nasz szybko rozładowujący się telefon. Co więcej takie urządzenie to doskonały pomysł nie tylko w zimie, ale i przez cały rok. Urządzenia z naszego sklepu, są małe poręczne, zmieszczą się wiec do każdej damskiej torebki, plecaka czy schowka w samochodzie. Zaś dzięki możliwości ich personalizacji, będziemy mogli stworzyć z nich modny gadżet oddający nasz sposób podejścia do życia.

Rękawiczki na ręce…

A co z nami? Jesienią i zimą bardzo często, aby nie zmarznąć ubieramy rękawiczki. Jest nam wtedy przyjemnie ciepło w dłonie, ale niestety nie mamy możliwości obsługiwania ekranów dotykowych. Dlatego więc aby napisać sms, odebrać telefon czy sprawdzić rozkład autobusów musimy ściągnąć rękawiczki lub klikać w ekran nosem.
Istnieją dwa rozwiązania tego problemu, możemy kupić/zrobić sobie tak zwane „menelki” czyli rękawiczki bez palców, które pozwalają wygodnie korzystać ze smartfonu, nie chroniąc jednak zbyt dobrze przed zimnem.
Drugim rozwiązaniem jest zakup specjalnych przewodzących rękawiczek, za pomocą których możemy spokojnie korzystać z ekranów dotykowych.
Rękawiczki takie mają różną cenę. Wszystko zależy od kroju i materiału z jako wykonany jest ten element naszej garderoby. Najzwyklejsze rękawiczki kupimy już za 10zł, ceny modeli sportowy i markowych sięgają nieraz kilkuset złotych. Niemniej jednak przedział cen, wzorów i krojów jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Aby nie musieć ściągać rękawiczek, wystarczy wybrać takie, które współpracują z smartfonem

I czapka na uszy

Podstawowym elementem naszego jesienno-zimowego stroju jest czapka. I choć to, że tracimy najwięcej ciepła przez głowę jest mitem, to jednak ochrona tej części ciała jest bardzo ważna, szczególnie gdy na dworze wieje, siąpi deszcz i są niskie temperatury.
Wybierając model na tegoroczną jesień i zimę warto zastanowić się nad czapką z wbudowanymi słuchawkami Bluetooth. Rozwiązanie to ma szereg zalet. Gdy chcemy odebrać połączenie wystarczy, że wybierzemy, praktycznie niewidoczny klawisz na czapce, nie musimy do tego ściągać rękawiczek, ani rozplątywać kabli słuchawkowych. Słuchawki te mają wbudowany mikrofon, nie musimy się nawet zastanawiać do której kieszeni włożyliśmy nasz telefon. Ponadto większość taki czapek ma zintegrowane przyciski zapewniające regulację głośności, zmianę piosenek czy wspomniane już odbieranie i kończenie połączeń. Akumulatory wystarczają średnio na 5 godzin słuchania muzyki, a ładują się około 2-3h.  Czapkę taką możemy oczywiście łatwo wyprać, wystarczy w prosty sposób wyciągnąć z niej całą elektronikę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *