Jesienna kolekcja etui na telefon

Za oknem ciągle mży lub pada. Temperatury spadają do kilku stopni, dni są coraz krótsze, a rano trzeba drapać okna w samochodzie. Zamiast złotej polskiej jesieni mamy szarą przygnębiającą pluchę za oknem. Pogoda taka, że nawet największych życiowych optymistów może przyprawić o chwile zwątpienia. Istnieje jednak wiele sposobów walki z jesienną chandrą. Co ciekawe, wśród nich można znaleźć nawet nasz telefon.

Przyczyny jesiennego spadku nastroju

Przyczyn sezonowej depresji jest bardzo wiele. Tą najbardziej znaną jest pogoda. Słota, zimno, brak słońca sprawiają, że nie czujemy się najlepiej. Wiąże się to z naszą biologią, im mniej światła słonecznego tym gorsza praca naszego mózgu. Swoje dodaje też cykl życia wielu roślin i zwierząt. Więdnące kwiaty, spadające liście czy szokujące się do wylotu na południe ptaki pobudzają nas do rozważań nad przemijaniem, końcem. Takie myślenie to zaś krok w stronę apatii i właśnie małej depresji[1]. Swoje dodaje też koniec wakacji, myśl o powrocie do szkoły, pracy czy na studia, również nie napawa optymizmem.

Walka z chandrą

Walczyć z jesienną depresją można na wiele sposobów. Niektórzy stosują do tego jedzenie, inni zakupy, jeszcze inni zasiadają przed telewizorem i oglądają dobrą komedię. Wszystko po to by poprawić sobie nastrój. Dobrym elementem, który również może pomóc nam w walce z przygnębieniem jest nasz telefon, a nawet już sama jego obudowa. Jak to możliwe?

Nasze propozycje case’ów poprawiających humor na jesień

 

Koloroterapia

To jedna z metod leczenia niekonwencjonalnego, która przyjęła się na co dzień. Wszystko dzięki odziaływaniu kolorów na ludzką psychikę. Jak pokazują badania np. zielony kolor uspokaja, czerwony pobudza, przykuwa naszą nadzieję, a niebieski kojarzy nam się z wodą, czystością itd.  Kolory oddziałują na nas ciągle, nawet gdy sami nie jesteśmy tego świadomi.

Warto więc wykorzystać tę świadomość. Na nadchodzącą jesień wybierzmy z szerokiej gamy wzorów na zaprojektujetui.pl taki, który będzie kojarzył nam się z wiosną lub latem. W jasnych, mocnych ciepłych kolorach. Jeśli nie znajdziemy wzoru spełniającego nasze oczekiwania, zawsze możemy zaprojektować go sami. Idealnie nadadzą się do tego zdjęcia z wakacji, pełne słońca, kwiatów, żółci pól i błękitu nieba.

Nasze propozycje case’ów poprawiających humor na jesień

 

 

Emocje

Człowiek jest istotą stadną. Podobnie jak kolory, działają emocje. Każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu, posiada pewną dozę empatii. Gdy stale przebywamy wśród ludzi przygnębionych, nasz nastrój najpewniej też ulegnie pogorszeniu. Warto więc korzystając z tej zasady i nadrukować na nasze etui coś, co wywołuje w nas pozytywne emocje, może to być np. nasze roześmiane dziecko, zabawna mina psa czy zdjęcie bardzo ważnej, pozytywnej chwili w naszym życiu. Ważne, by było to coś, co nas pokrzepi, doda sił lub sprawi, że na naszych ustach znów zagości uśmiech.
Zresztą nie musi to być tylko i wyłącznie grafika, czasem wystarczy jakiś cytat, powiedzenie lub cokolwiek innego. Mając to wydrukowane na etui telefonu będziemy zawsze mieć przy sobie coś, co nas raduje. To własny „medykament” na chwilę zwątpienia.

Nasze propozycje case’ów poprawiających humor na jesień

Aplikacje na telefonie

W walce z jesienną chandrą warto również wykorzystać nasz telefon. Dostęp do internetu zapewni nam dziesiątki śmiesznych filmików z kotami i innymi zwierzętami w roli głównej, które praktycznie każdemu poprawią nastrój i wywołają uśmiech na twarzy. Dość dobrze działają wszelkie gry, które odciągają uwagę od rzeczywistości. 🙂

 

[1] W tekście tym słowo depresja pojawia się zamiennie ze słowem chandra, przygnębienie. Niewolno jednak mylić tych pojęć. Depresja to poważna choroba o podłożu neurologicznym, wymagająca konsultacji ze specjalistą. Nieleczona może prowadzić do apatii, zamknięcia się w sobie, a nawet do czynów samobójczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *