5 modnych telefonów do 600zł

Posiadaczy smartfonów można podzielić na trzy grupy. Pierwsza z nich to ta, która musi używać najlepszych, najnowszych i najdroższych smartfonów oraz traktuje je jako gadżet. Druga grupa uważa, że telefon ma służyć tylko do dzwonienia. Atrakcyjne zatem stają się dla nich najzwyklejsze modele. Trzecia, najliczniejsza grupa szuka wszechstronnego i taniego telefonu. Czy istniej zatem złoty środek? Przed Wami test smartfonów w cenie do 600 zł.

Sony Xperia E5 

x peria e5
www.sony.pl

To model, który doskonale pokazuje, jak nowe telefony tracą na wartości. W momencie swojej premiery kosztował ponad 1000 zł. Obecnie możemy nabyć nowy model już za 600 zł. Urządzenie posiada typowe cechy wizualne dla tego producenta, ponadczasową, klasyczną konstrukcję. Wyróżnia się dużymi ramkami dookoła aparatu oraz idealnie spasowanymi elementami. Plusem modelu Sony Xperia E5 są podzespoły zapewniające wydajną pracę, bez znaczących zacięć. Dodatkowym atutem jest wysoka jakość ekranu, pozwalająca na swobodne korzystanie nawet przy mocnym dziennym świetle. Minusem jest zaś wolno działający autofocus aparatu.

 

myPhone City

http://www.myphone.pl

myPhone to producent telefonów kojarzonych zwykle z urządzeniami dla osób starszych, jednakże mile zaskoczył swoim modelem myPhone City. Smartfon dysponuje czytnikiem linii papilarnych, portem Dual Sim, 5-calowym ekranem i metalową obudową oraz co ważne, nie jest drogi. Można go znaleźć w cenie do 600 zł. Podzespoły modelu myPhone City są standardowe dla tej półki cenowej i oferują dość płynną pracę. Minusem może być wydajność baterii. W sytuacji, w której korzystamy z internetu LTE, akumulator wyładowuje się dość szybko. Niemniej jednak, jeśli nie straszne nam ładowanie telefonu co wieczór, ten model może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Tym bardziej, że jego wygląd nie zdradza z jakiej jest półki cenowej.

 

Xiaomi Redmi 4A 

http://www.xiaomi4you.pl/

Xiaomi Redmi 4A to ciekawy model, który jako jedyny w zestawieniu i jako jeden z nielicznych w ogóle posiada nadajnik podczerwieni, dzięki któremu możemy skorzystać z naszego smartfona jak z pilota do telewizora. Rozwiązanie to daje nam kolejny gadżet pod ręką, tym bardziej że telefon gubimy w domu dużo rzadziej, niż „zmieniarkę kanałów”. Ponadto, model Xiaomi Redmi 4A cechuje się szybkim działaniem, dzięki jednemu z wydajniejszych podzespołów w tej półce cenowej; funkcji dual sim, wyświetlaczowi HD i dobrej jakości wykonywanych zdjęć. Minusem modelu Xiaomi Redmi 4A są zaś mogące wystąpić problemy z polskimi tłumaczeniami aplikacji.

Asus ZenFone Live ZB501KL

https://www.asus.com/pl/

ZenFone Live ZB501KL to produkt marki Asus, znanej na naszym rynku głównie z produkcji sprzętu komputerowego. Bateria trzyma wystarczająco długo, jak na tę półkę cenową. Obudowa jest bardzo dobrze spasowana i imituje metal, aplikacje systemowe zapewniają przyjemną obsługę urządzenia w języku polskim. Pisząc krótko, jest to idealny średniak wśród średniaków, na którego warto zwrócić uwagę, gdy dysponujemy ograniczonym budżetem.

Kiano Elegance 5.1 Pro 

http://kiano.pl/

Jedyny w zestawieniu telefon, który posiada na pokładzie 3 GB pamięci RAM. Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie wielu aplikacji jednocześnie. Ponadto, na „pokładzie” telefonu możemy znaleźć 16 GB pamięci RAM i czysty Android w wersji 6.0. Chociaż system operacyjny nie jest najnowszy, to brak nakładek producenta i niepotrzebnych aplikacji gwarantuje sprawne i szybkie działanie. Obudowa telefonu jest dobrze dopasowana, a urządzenie wygodnie leży w dłoni. Jedynym problemem tego modelu jest słaba bateria, która przy intensywnym działaniu wystarczy na niespełna dzień użytkowania.

 

Tak naszym zdaniem prezentuje się lista ciekawych telefonów w cenie do 600 zł, które często możemy spotkać już za złotówkę w ofertach operatorów sieci komórkowych. Jeśli jednak marzy nam się mocniejszy, ciekawszy model warto zwrócić uwagę na rynek wtórny. W wielu komisach możemy kupić fabrycznie nowe

*** Wszystkie grafiki użyte w tym tekście pochodzą bezpośrednio z polskich stron ich producentów ***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *